« Listopad 2017 »

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Humanitarno edukativni projekt osmih razreda

U utorak, 10.prosinca, nakon redovne nastave učenici osmih razreda u pratnji razrednica i pedagoginje škole  posjetili su zajednicu „ Cenacolo „ kod Vrbovca , poznatoj po predstavi „ Žive jaslice „  koja se održava ispred zagrebačke Katedrale.

Kako je Božić vrijeme darivanja i pokazivanja humanosti, učenici   su sa svojim razrednicima prikupili   namirnice potrebne za svakodnevni život koje štićenici sami ne mogu proizvesti  ( deterdženti, higijenske potrepštine, šećer, kava….brašno…). Bila je to mala zahvala za njihovu dobru volju da nas prime u svoju  inače zatvorenu obitelj.

Zajednica „ Cenaccolo“ je kršćansko udruženje koje prihvaća sve zalutale mlade ljude koji žele pronaći sebe, smisao svog života i ispuniti ga  radošću . U zajednici ne borave samo ovisnici o drogama već i drugi ovisnici ( internet, kocka,alkohol…). U posljednje vrijeme ona je utočište ljudima  pogođenim siromaštvom i drugim životnim tegobama. Funkcionira poput velike skladne obitelji u kojoj svatko ima svoje zaduženje, ali si i  međusobno pružaju pažnju, suosjećanje i ljubav.

Ono što nas je sve zaokupiralo i obuzelo su svjedočanstva dvojice mladih štićenika  Frane i Jozefa.

Svjedočili su o  događajima koji su ih naveli da počnu konzumirati duhan, alkohol i drogu te ZABLUDAMA  u kojima su  živjeli. Nakon teških osobnih iskustava s kršenjem zakona, uništavanjem vlastitog zdravlja konzumacijom alkohola i droga, pronašli su utočište u Bogu, iskrenom prijateljstvu i zajednici Cenacolo. Shvatili su da su OBITELJ I LJUBAV smisao života svakog čovjeka.  Vjera u takav život dala im je snagu i hrabrost da im se posvete.

Oni žele da njihova svjedočanstva pomognu svima onima koji HODAJU po niti života te im posluže kao primjeri  da u svakom trenutku kušnje znaju reći NE onima koji ih nagovaraju da spas, bijeg  i utjehu  od problema potraže u pušenju, alkoholu, drogi, internetu….

Kako bi Vam dočarali ambijent i stvorili sliku njihovog svakodnevnog života, pogledajte galeriju slika koja je nastala tim posjetom.

Učenici osmih razreda, razrednice i pedagoginja

Sesvete, 11.prosinca 2013.