« Srpanj 2017 »

Koliko često koristite e-dnevnik

PRIJEVOZ UCENIKA - 2016.-2017..pdf

Dobro djelo 6.a razreda

Uoči najljepših blagdana u godini,  naš razred  je odlučio nekoga razveseliti. Jakov Poštolka  je s roditeljima gledao emisiju Provjereno, u kojoj je bio prilog o braći Jurici i Luki,  iz Koprivnice koji žive samo s majkom, vrlo skromno. Njihov otac je umro. Jakov je na satu razrednika predložio da dečke  razveselimo  slatkim paketom za sv. Nikolu. Svi smo se složili. Jakovova mama je kontaktirala Provjereno i saznala  adresu, a mi smo se bacili u sakupljanje  slatkiša. Svatko je donio ponešto, i kutija je začas bila puna. Barbara Vukas je napisala pismo, na koje smo se svi potpisali. Leona i Josipa su pomno složile slatkiše u kutiju, Lana i Mia su kutiju zamotale u pak papir, a pomagali su im dečki, jer je kutija bila teška. Donoseći slatkiše uvidjeli smo kako je lijepo, ne samo primati, nego i darivati poklone. Vidjeli smo kako se pakira paket, što je bilo poučno. Nakon nastave u srijedu

( 3.12.2014.) sastali smo se ispred pošte i zajedno poslali paket. Saznali smo da će Luka i Jurica dobiti svoj poklon točno na vrijeme. Bili smo jako zadovoljni i sretni što smo učinili dobro djelo kojim ćemo razveseliti obitelj  Cmrk,  a najviše Luku i Juricu. Zaključili smo da je lijepo  i plemenito činiti dobra djela što će nam biti cilj i dalje.

Lucija Ivok 6.a

FOTOGRAFIJE

Humanitarni projekt 6.a razreda – upoznavanje i druženje s članovima udruge  AmoReVera

Učenici 6.a razreda i razrednica Mislava Dubravčić posjetili su udrugu AmoReVera u subotu 25. siječnja 2014.

Udruga je osnovana u svibnju 2010.g. i djeluje u Dugom Selu. U prijevodu s latinskog ime udruge znači Amo=voljeti, biti sklon; Re Vera=uistinu. Udruga je civilna, nevladina, neprofitna, humanitarna i volonterski organizirana potpora djeci i odraslima s intelektualnim, komunikacijskim i drugim poteškoćama, prvenstveno vezanih za poteškoće samozastupanja.

Ovim posjetom i upoznavanjem s članovima željeli smo sami sebi posvijestiti da postoje i drugačiji ljudi među nama koje bismo trebali poštovati i cijeniti njihove mogućnosti.

Pripremili smo kratak program recitacija a kasnije smo se družili uz pjesmu i razgovor. Dogovorili smo i daljnje susrete u skoroj budućnosti. Ovako je svoje dojmove izrazio učenik Bruno Vlahović:

"Jako mi je drago što smo posjetili udrugu AmoReVera i što smo tamo vidjeli jako drage i raspjevane (neke i rasplesane) ljude. Još mi je draže što su nas oni i gospodin Goran lijepo primili i što smo svi skupa lijepo pjevali Škoru i Thompsona. I vidjeli smo, barem ja, koliko je čovjek sretan kad je zdrav mentalno i fizički. Na tome svemu hvala našoj razrednici Mislavi."

Udruga ima odličnu web stranicu pa smo se i mi našli u njihovim vijestima. Ovdje je link na kojem možete pročitati sve o našem posjetu:

Fotografije sa susreta su u prilogu