POSJET DOMU ZA NEZBRINUTU DJECU

U petak, 12.prosinca 2014.g. nakon nastave nas petnaestak petaša u pratnji razrednika i roditelja posjetili smo Kuću Sv.Franje u Vugrovcu u kojoj trenutno živi 27-ero djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

Odnijeli smo lijepo upakiran školski pribor i druge darove koji su im potrebni. Kada su djeca vidjela što smo im donijeli, lica su im se ozarila. Veselo su nam pokazali sve prostorije u kući. Oko sat vremena zajedno smo proveli u igri. U lijepom dvorištu dečki su igrali nogomet, a djevojke skrivača. Nakon igre i zabave, počastili smo se stakišima.

Na odlasku smo svi bili pomalo tužni i odlučili da ćemo ih ponovno posjetiti.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u našem malom humanitarnom projektu!

Nika Celinić, Ivana Ivančić i Katarina Lisičak

Fotografije

Učenici 5.B razreda i njihova razrednica Alisa Galir su uz veliku pomoć mame Sanje Veček pokrenuli humanitarnu akciju za pomoć siromašnima. Mama Sanja je organizirala primopredaju paketa u kojima je bila hrana i odjeća, a sve su skupili učenici i njihovi roditelji. U samo nekoliko dana svi su paketi s hranom i odjećom našli svoju adresu, a trošak slanja sponzorirala je tvrtka u kojoj radi mama Sanja.
Cipele46 je internet organizacija preko koje se svi ljudi dobre volje mogu odazvati i pomoći potrebitima. Pomoć čekaju mnogi.
Ove godine su Cipele46 dobile nagradu Ponos Hrvatske, a mi smo sretni što smo i mi postali dio toga ponosa.