Uz brojne humanitarne akcije u  kojima je sudjelovao u ovoj školskoj godini, 4.D razred naše škole krajem mjeseca svibnja i početkom lipnja kraju je priveo i realizirao svoje razredno dobro djelo. Još u prvom polugodištu učenici 4.D razreda odlučili su pomoći  bolesnim vršnjacima koji se liječe u Klinici za dječje bolesti u Klaićevoj ulici. Od  glavne sestre te bolnice gđe. Valpotić učenici su dobili popis potrebnog školskog i likovnog materijala koji koriste radni terapeuti u radu s djecom,  a koji će se prikupljati. Isti je  4.D razred tijekom školskih mjeseci marljivo prikupljao, a po realizaciji Škole u prirodi u Novom Vinodolskom, dogovorili su posjet bolnici te primopredaju prikupljenih svari.

Predsjednici i predstavnici  4.D razreda u pratnji svoje učiteljice posjetili su Kiniku za dječje bolesti Zagreb  4.lipnja 2014. god. i tada predali prikupljene stvari.  Dočekalo ih je ljubazno osoblje (sestre, radni terapeuti...) pod vodstvom glavne sestre, koji su im pokazali prostorije u kojima se igraju, uče i druže   bolesni vršnjaci. Nakon kratkog druženja predstavnici učenika 4.D razreda uputili  su se kućama, zadovoljni što su realizirali još jedno dobro djelo i na taj način pomogli,a  nadajući se pri tom da će što manje djece koristiti prikupljeni  materijal , te da će se  sva bolesna djeca uskoro zdrava i sretna  vratiti u svoje vrtiće i školske klupe.