« Studeni 2017 »

SEDMAŠI U POSJETU HRVATSKOJ RADIOTELEVIZIJI
Autor: Administrator , 9. 12. 2016.

U srijedu i četvrtak, 23. i 24. studenog, sedmaši su imali vrlo zanimljivu izvanučioničku nastavu – u pratnji naših razrednika i ravnateljice posjetili smo HRT i Mozgaonicu.

Mozgaonica je „pametna igraonica“ u kojoj smo bili podijeljeni u male skupine koje su dobile svoje kreativne zadatke sa drvenim igračkama.  Za svaki zadatak imali smo 15-tak minuta. Zadaci nisu bili laki, ali smo ih uspješno rješavali bez većih problema. Pogledajte fotografije nekih igara.

U zgradi HRT-a dočekala nas je voditeljica Nada i u maloj dvorani uputila u način rada javne televizije i radija, otkrila brojne zanimljive detalje o povijesti HRT-a, veličini zgrade, zakonu o emitiranju,  raznovrsnim zanimanjima u HRT-u, načinu obrade svakog emitiranog kadra i štošta drugo. Nakon toga nas je povela u obilazak – šetnju brojnim hodnicima i vožnju liftovima. Nije moguće da svaka skupina vidi iste studije jer se u nekima u tom trenutku snimaju emisije, a ponegdje program ide i uživo, pa ne smijemo smetati. Šetajući zgradom posjetili smo radijski studio Hrvatskog radija i Radia Sljeme i zanimljivu „gluhu“ sobu sa pola metra debelim spužvastim zidom. Od televizijskih studija mogli smo vidjeti studio u kojem se snima „Školski sat“, „Dobro jutro, Hrvatska“, „Regionalni dnevnik“, zeleni studio u kojem je kameri nevidljivo sve što je zelene boje (a to je potrebno zbog raznih efekata) i veliki studio u kojem se snimao „The Voice“. Neki voditelji, na koje smo naišli, rado su se s nama fotografirali – Ana Tomašković, Aleksandar Stanković i Ivan Planinić, a obratio nam se i poznati pisac dječjih pjesmica, priča i zagonetki, i veliki zaljubljenik djetinjstva – Mladen Kušec, i prenio važnu poruku: Odrastite, ali zadržite dijete u sebi!

Mnogo smo toga zanimljivog vidjeli i naučili. Bio je to zanimljiv i zabavan dan za sve nas.

Klara, 7.c i Toni, 7.b